ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 38
Novinky od nás do Vášho mobilu 1

Aplikácia V OBRAZE – nová aktualizácia, nové funkcie

Dátum: 31. 8. 2022

Do pozornosti Vám dávame aktualizáciu mobilnej aplikácie V OBRAZE, ktorá slúži vám - našim občanom, aby sme vás informovali o dianí v obci.

.

Deň Rómov sme oslávili veľkolepo

Dátum: 22. 4. 2022

8. apríl patrí Medzinárodnému dňu Rómov, je oslavou rómskej kultúry a jej vplyvov v rôznych oblastiach. Najsilnejšie sa prejavujú v hudbe, divadle, literatúre či umení. Pri tejto príležitosti pripravila naša škola atraktívny program plný hudby a slova.

#

Prvý ročník súťaže Slávik Slovenska

Dátum: 5. 4. 2022

Začiatok mesiaca sa v našej škole niesol v znamení hudby a spevu. 5.apríla 2022 u nás prebiehal 1. ročník súťaže Slávik Slovenska. Priniesol nám radosť a úspechy.

#

V marci sme navštívili knižnicu a zrealizovali burzu

Dátum: 25. 3. 2022

MAREC, „mesiac kníh“, sa na našej škole niesol v znamení oslavy kníh. Stal sa pre nás skvelou príležitosťou na návštevu knižnice a uskutočnenia burzy kníh.

Oslávili sme Deň vody  1

Oslávili sme Deň vody

Dátum: 22. 3. 2022

22. marec je známy ako Svetový deň vody, je dátumom medzinárodnej „oslavy“ najvzácnejšej tekutiny.

#

Recitátorské talenty sa predviedli počas Hviezdoslavovho Kubína

Dátum: 14. 3. 2022

Marec je nielen mesiac knihy, ale aj mesiacom súťaženia v umeleckom prednese poézie a prózy. Nedávno sa konalo školské a okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína.

.

Zápis do prvého ročníka našej základnej školy sa blíži….

Dátum: 11. 3. 2022

.

.

MDŽ na našej základnej škole

Dátum: 8. 3. 2022

„Keď vzdeláš ženu, vzdeláš generáciu“. (Brigham Young)
„Feminizmus je radikálna myšlienka, že ženy sú ľudské bytosti.“ (Cheris Kramarae)

Medzinárodný deň žien je tu, tento sviatok patrí všetkých vám, milým dámam. Určite nie je prežitkom a nepatrí len minulosti. Traduje sa od m

#

„Kráľ matematikár“, nech žije gramotnosť!

Dátum: 15. 2. 2022

V októbri a vo februári sa vo všetkých triedach našej základnej školy uskutočnili vyučovacie hodiny venované finančnej gramotnosti.

#

Malý Enviráčik v nás prehĺbil záujem o zvieratká

Dátum: 14. 1. 2022

Príroda je pre nás obohacujúcim zdrojom poznania. Vieme o tom svoje i v rámci environmentálnej výchovy.
V čínskej filozofii je známy výrok: „Buď dobrý k ľuďom, rastlinám i zvieratám. Neprenasleduj ich a nespôsobuj im bolesť.“

Novinky od nás do Vášho mobilu 1

Novinky od nás do Vášho mobilu

Dátum: 7. 12. 2021

Je tu pre Vás mobilná aplikácia V OBRAZE. Ak ju ešte nemáte stiahnutú, veľmi jednoducho a rýchlo si ju nainštalujete. Táto služba je pre všetkých občanov zdarma.

Stali sme sa „Všetkovedkami“ 1

Stali sme sa „Všetkovedkami“

Dátum: 22. 11. 2021

VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl. Žiaci si v nej majú každoročne možnosť vyskúšať svoje vedomosti, a tak zapojiť bystré hlavičky. Podarilo sa...

.

Andy Warhol a naši žiaci

Dátum: 21. 11. 2021

Žijeme vo svete, ktorý nás pohlcuje stále čoraz väčšími informáciami, ktoré na nás vplývajú či už pozitívne, alebo majú na nás aj negatívny vplyv.

.

Veľkonočný pozdrav

Dátum: 1. 4. 2021

Milé kolegyne a kolegovia, milí žiaci, ctení rodičia a priatelia školy,

tento veľkonočný sviatok k nám vždy prichádza s prebudením sa prírody, v jarnom ročnom období, ktorý symbolizuje víťazstvo života, lásky a odpustenia.

.

Naši učitelia majú dnes sviatok

Dátum: 28. 3. 2021

Milí kolegovia,
Čo znamená slovo učiteľ? Mentor, mudrc, človek? Čo je dôležitejšie? Hádajme sa celú večnosť, ale zaiste nám dáte za pravdu, že nestačí len vysloviť názov tohto povolania. Je to málo.

#

Jar v našej novej škole

Dátum: 19. 3. 2021

Jar nie je len jedným z ročných období roka. Je to akoby aj začiatok nového života. Je to čarovný čas, kedy príroda okolo nás začína ožívať. Slniečko je toho dôkazom.

.

Milé naše kolegyne - Katka, Štefka, Zuzka, Veronika, Andrejka, Slávka Č., Vierka, Silvia, Evka, Mária Z., Klaudia, Mária F., Margita, Patrícia, Helenka, Julka, Natálka a Slávka G. !

Dátum: 8. 3. 2021

V tento jarný deň prijmite naše úprimné gratulácie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien - 8. marca. Je to symbolické, že tento sviatok pripadá na toto ročné obdobie, ktoré nazývané jarou a je časom, keď začína ožívať príroda a chlad začínajú striedať teplé slnečné dni.

.

RTVS - Sam Khere, Rómsky magazín v našej škole...

Dátum: 8. 3. 2021

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) je slovenská verejnoprávna, národná, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

.

Nástup žiakov do školy - 10. marec 2021

Dátum: 7. 3. 2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

zajtra, v stredu - 10. marca, sa obnovuje prezenčná výučba na našej Základnej škole Ostrovany v Ostrovanoch.

.

Napísali sme ministrovi školstva....

Dátum: 8. 2. 2021

Vážený pán minister,

hovorí sa, že škola je zrkadlom našej spoločnosti. Zdá sa mi, akoby to v našej obci – Ostrovany, dvakrát platilo.
Totižto, sme malá novopostavená škola bez právnej subjektivity, nachádzajúca sa na východnom Slovensku v okrese Sabinov. Navštevujú nás zatiaľ len žiaci prvého stupňa.

.

Eduard z ostrova Réunion v Indickom oceáne „navštívil“ našu školu

Dátum: 18. 12. 2020

Milí naši čitatelia, poznáte knihu Joelleho Ecomiera Červená nitka? Asi nie? Tak v krátkosti povedané, ide o knihu, v ktorej sa píše o Eduardovi, 6- ročnom chlapcovi, ktorý sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Rozdiel medzi jeho terajším bydliskom a spomínaným ostrovom je v tom, že všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. No s blížiacimi sa Vianocami rastú u Eduarda aj veľké obavy. Tie sú spojené s Dedom Mrázom. Eduard sa pýta sám seba, ako ho na ostrove nájde Dedo Mráz? Ako sa mu podarí prísť na ostrov, keď tam na Vianoce bude chýbať biely sneh?
Eduard, aby predišiel sklamaniu, že ho Dedo Mráz nenájde, rozhodne sa konať. Natiahne dlhú červenú nitku, aby Dedo Mráz nezablúdil.... A o akej červenej niti je reč? To Vám už milí naši čitatelia, návštevníci našej školskej stránky, viac nepovieme. Prečítajte si aj vy túto knihu, presne tak, ako to urobili naši žiaci v škole a dozviete sa všetko. Neviete o čom rozprávame?

.

Dnes sme mali Mikuláša

Dátum: 4. 12. 2020

Sviatok sv. Mikuláša je naozaj obľúbeným sviatkom nielen medzi našimi deťmi, ale zaiste aj medzi nami dospelými. Všetci sa tešíme na to, keď v tento deň budeme obdarovaní rôznymi sladkosťami i drobnosťami. Zvykom je, večer v deň pred 6. decembrom, očistiť si svoje topánky, dať ich do okná a ráno si v nich nájsť milé prekvapenia. Veď to zaiste poznáte. Čo nás, ale naviac teší, že Mikuláš prišiel s jedným úžasným zvykom. Začal obchádzať pri svojom mikulášskom putovaní po svete aj školy, aby naviac obdaroval žiakov ďalšími darčekmi či čertovskými odmenami. Naša škola v tomto roku nebola výnimkou, fotografie na našej stránke, v rubrike Fotogaléria, sú len toho dôkazom.

.

December, prvý zimný mesiac

Dátum: 2. 12. 2020

Huráááá..., a je tu december. Prvý zimný mesiac. Mesiac, ktorý u nás starších vždy evokuje veľmi veľa snehu, silnú víchricu a s ním spojený mráz. Áno, pre nás sú to už len spomienky. Spomienky milé a nezabudnuteľné. Spomienky vyvolávajúce ešte aj teraz na našich tvárach radosť zo snehu, smiech zo zimnej zábavy, ale aj spomienky na zamrznuté líca, či ruky a nohy. Čo však nám z tej niekdajšej zimy predsa len zostalo sú tradície a zvyky so zimou spojené.

.

Milí naši priatelia,

Dátum: 18. 11. 2020

už neraz sme na našej školskej internetovej stránke písali, že škola je výchovno-vzdelávacia ustanovizeň, kde sa dieťa učí a vychováva. Ak si niekto z vás myslí, že v našej škole sa učia len žiaci, tak ste na veľkom omyle. Dnes, na rozdiel od iných dní, sa u nás učili aj naši učitelia. Školili sa s Alfom. Áno, čítate správne. Naši učitelia sa dnes učili, lepšie povedané ,,hrali,, s Alfom. Poznáte aj Vy Alfa? Možno vás hneď napadol americký seriál, ktorý sa volal podľa hlavného hrdinu, čiže Alf. Kdeže! Naši učitelia sa hrali s programom Alf. Chcete vedieť o tom viac? Tak čítajte ďalej.

Zober loptu, nie drogu 1

Zober loptu, nie drogu

Dátum: 10. 11. 2020

Zdravie je to najcennejšie, čo človek v živote má. V mladom veku si to až tak neuvedomuje. Myslí si, že práve kariéra, peniaze, hmotné statky sú to najdôležitejšie. Avšak z roka na rok si predsa človek začína viac a viac uvedomovať hodnotu zdravia. My si tento fenomén na našej škole veľmi dobre uvedomujeme. Športový deň, ktorý sa dnes na našej škole uskutočnil, pod názvom Zober loptu, nie drogu, má k tomu aspoň trošičku prispieť.

.

Milí naši čitatelia...Je jeseň.

Dátum: 26. 10. 2020

Je jeseň. Ročné obdobie, ktoré oblieka prírodu do pestrofarebných šiat. A tak namiesto typickej letnej zelenej farby, do ktorej boli doteraz odeté stromy a kríky, vidíme nové žlto-zlatisté až červeno-oranžové šaty našich lesov, lúk a záhrad. Je to zázrak prírody, ktorý nám - žiakom, učiteľom a zaiste aj rodičom cez naše oči pohladí každý deň dušu a srdcia. Je to skutočne pastvisko pre naše oči.

.

Vážení kolegovia, milí žiaci, ctení rodičia,

Dátum: 2. 9. 2020

v živote každej školy zaiste otvorenie nového školského roka patrí k najväčším udalostiam. Nečudo. Škola vždy bola a je nositeľkou múdrosti a vzdelanosti. Je nositeľkou všetkého, pred čím človek má rešpekt a úctu. Vďaka škole, to znamená vďaka jej vzdelaniu, ktoré človek môže získať v škole, je na tomto svete okrem iného mnoho vynálezov, neustále sa rozvíjajúci vedecko-technický pokrok všetkého, čo človeku na jednej strane uľahčuje bytie na tejto zemi, na druhej strane všetko to, čo môže robiť tento svet krajším pre človeka.

.

Zmena je život....

Dátum: 1. 7. 2020

Hovorí sa, že zmena je život. Pravdaže, záleží na tom, o akú zmenu konkrétne ide. V prípade našej základnej školy ide o naozaj veľmi príjemnú a potrebnú zmenu. Nová budova školy, v našom ponímaní sú ňou vlastné priestory, prináša veľmi pozitívnu zmenu nielen pre pedagógov školy, ale aj pre samotných žiakov.

.

Koniec školského roka 2019/2020....

Dátum: 30. 6. 2020

Školský rok 2019/2020 je úspešne za nami. Bol to rok plný náročných úloh, ktoré naši pedagógovia spolu so žiakmi splnili. Žiaľ, pandémia, ktorá zachvátila celý svet, neobišla ani našu školu. Kvôli nej sme museli v polovici marca zatvoriť školu a vyučovanie sa realizovalo predovšetkým dištančnou formou. Aj mimoškolské aktivity, ktoré sme si pre ich úspešnosť po minulé roky dôkladne naplánovali, boli po tomto termíne v nedohľadne.

.

Tohtoročný 1. jún to nie je len MDD, ale aj nástup do školy....

Dátum: 29. 5. 2020

1.jún sa odjakživa spája s Medzinárodným dňom detí. Vo svete i u nás je tento deň najobľúbenejším sviatkom detí. Počas tohto dňa aj naša Základná škola v Ostrovanoch, pripravuje pre našich žiakov rôzne akcie, ktoré majú priniesť deťom radosť nielen v škole, ale zároveň vyjadriť im úctu, rešpekt ako najmenším a najzraniteľnejším bytostiam našej spoločnosti.

Zobrazené 1-30 z 38

Dátum a čas

Dnes je utorok, 27.9.2022, 16:58:14

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Aktuálne počasie

dnes, utorok 27. 9. 2022
mierny dážď 16 °C 8 °C
streda 28. 9. slabý dážď 17/8 °C
štvrtok 29. 9. mierny dážď 11/9 °C
piatok 30. 9. mierny dážď 13/8 °C

Pre rodičov