Menu
ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

December, prvý zimný mesiac

.

Huráááá..., a je tu december. Prvý zimný mesiac. Mesiac, ktorý u nás starších vždy evokuje veľmi veľa snehu, silnú víchricu a s ním spojený mráz. Áno, pre nás sú to už len spomienky. Spomienky milé a nezabudnuteľné. Spomienky vyvolávajúce ešte aj teraz na našich tvárach radosť zo snehu, smiech zo zimnej zábavy, ale aj spomienky na zamrznuté líca, či ruky a nohy. Čo však nám z tej niekdajšej zimy predsa len zostalo sú tradície a zvyky so zimou spojené.

Naša škola i keď kráča s dobou, s výdobytkami modernej  techniky, radí sa vždy medzi tradičné školy. Zvyky a tradície, ktoré sa tradujú od nepamäti u našich otcov, starých otcov, u našich predkov, boli a sú vždy pre nás vzácnym darom, ktorý sme  zdedili od nich a ktorý zároveň s patričnou úctou sa snažíme naďalej zachovávať  a následne odovzdať nastupujúcim generáciám. A Vianoce patria k nim. Na tento jeden z najkrajších sviatkov v roku sa tešia nielen deti, ale aj  samotní dospelí. Pred tým však  máme ešte Mikuláša. Mikuláša, ktorý prináša do našich domovov, do našich čižmičiek prekvapenia (baličky). Malé, ale potešia.

Mikuláš už tradične každoročne navštevuje  našu školu. Spomínajúc na predošlé roky, vždy so sebou priviedol aj svojich dvoch pomocníkov. A nielen ich. Aj škaredého ufúľaného čierneho čerta.

No, žiaľ, život je raz taký. Tak to býva medzi dospelákmi, tak to býva aj medzi deťmi. Jedny sú dobré, učenlivé, usilovné a pracovité, iné zasa pohodlné, lenivé a občas aj zlé. Pre tie dobré doniesol Mikuláš  nejaké to prekvapenie. Pre tie neposlušné,  zasa čerta. A aké bude tohtoročné stretnutie s Mikulášom? Sami sme  zvedaví. Bude mať jeho čert  veľa roboty s našimi žiakmi? Veď uvidíme...

My sme sa ale na príchod Mikuláša dostatočné pripravili. Vianočná výzdoba našej školy tomu nasvedčuje. Poletujúce snehové vločky, zasnežené končiare hôr, lesov, postavené snehuliaky a vianočné stromčeky v našich triedach i na chodbe len nasvedčujú, že atmosféra zimy a Vianoc už zaklopala aj na dvere  našej školy. A tak počnúc týmto týždňom, každý kto vkročí do našej školy, vkročí, akoby do rozprávkovej ríše zimy a Vianoc.

Verím, že Mikulášovi sa tento náš a jemu blízky  svet, ktorý zišiel z rúk našich zamestnancov a žiakov školy,  bude veľmi páčiť.   

 

Vedenie školy

ZŠ Ostrovany

 

...

...

Dátum vloženia: 2. 12. 2020 8:12
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 12. 2020 12:41
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 17.6.2024, 5:56:22

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 17. 6. 2024
slabý dážď 27 °C 12 °C
utorok 18. 6. polojasno 28/14 °C
streda 19. 6. slabý dážď 29/16 °C
štvrtok 20. 6. slabý dážď 24/13 °C

Pre rodičov