ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Dnes sme mali Mikuláša

.

Sviatok sv. Mikuláša je naozaj obľúbeným sviatkom nielen medzi našimi deťmi, ale zaiste aj medzi nami dospelými. Všetci sa tešíme na to, keď v tento deň budeme obdarovaní rôznymi sladkosťami i drobnosťami. Zvykom je, večer v deň pred 6. decembrom, očistiť si svoje topánky, dať ich do okná a ráno si v nich nájsť milé prekvapenia. Veď to zaiste poznáte. Čo nás, ale naviac teší, že Mikuláš prišiel s jedným úžasným zvykom. Začal obchádzať pri svojom mikulášskom putovaní po svete aj školy, aby naviac obdaroval žiakov ďalšími darčekmi či čertovskými odmenami. Naša škola v tomto roku nebola výnimkou, fotografie na našej stránke, v rubrike Fotogaléria, sú len toho dôkazom.

A tak nastal veľký mikulášsky deň v našej škole. V našom prípade to bolo v piatok 4. decembra. Nevedeli sme presne, kedy príde, ale ako sa to u nás starších hovorí  ,,cítili sme to v kostiach, že to bude, čo chvíľa. Všetci sme sa tešili, učitelia, naše tety upratovačky a žiaci.  No, kto by sa netešil, každý kto svedomito počas školského roka pracoval, učil sa, písal domáce úlohy, správal sa v škole príkladne, vie, že jednou z takých odmien bude zaiste darček od Mikuláša.

Veruže, Mikuláš  prišiel, na veľkom snežnom voze. Neboli to sane, ako sme boli doteraz zvyknutí. Veď nebolo snehu. Prišiel ale na drevenom voze s kopou vriec, v ktorých boli uložené tie tak dlho očakávané mikulášske darčeky. No, neprišiel sám. Prišiel s ním aj veľký robustný,  škaredý a ufúľaný čert. „Bŕŕrnn!“ Každý, kto ho videl, tak sa ho zľakol! Chodil, priam “lietal“ po triedach,  ako pojašený a hľadal tých, svojich, ktorých si chcel hádam aj so sebou zobrať. Našťastie naša pani riaditeľka nebojácne každého svojho žiaka  ochraňovala a zlého čerta vyháňala zo školských priestorov. A tak Mikuláš predsa mohol potom v pokoji rozdávať svoje mikulášske darčeky. To bolo radostí. Viete si to predstaviť? My áno, veď sme boli toho svedkami.

Milí naši čitatelia, zaiste by ste chceli vedieť, či  Mikuláš u nás, na našej škole, rozdával aj ,,čertovské“ odmeny. Toto nech už bude naším veľkým školským tajomstvom.

Vedenie školy

ZŠ Ostrovany

 

...

...

Dátum vloženia: 4. 12. 2020 5:56
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 12. 2020 10:05
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 9:13:42

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 21 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/13 °C
pondelok 25. 9. oblačno 24/13 °C
utorok 26. 9. takmer jasno 26/15 °C

Pre rodičov