Menu
ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Koniec školského roka 2019/2020....

.

Školský rok 2019/2020 je úspešne za nami. Bol to rok plný náročných úloh, ktoré naši pedagógovia spolu so žiakmi splnili. Žiaľ, pandémia, ktorá zachvátila celý svet, neobišla ani našu školu. Kvôli nej sme museli v polovici marca zatvoriť školu a vyučovanie sa realizovalo predovšetkým dištančnou formou. Aj mimoškolské aktivity, ktoré sme si pre ich úspešnosť po minulé roky dôkladne naplánovali, boli po tomto termíne v nedohľadne.

Koniec školského roka sa ako tradične u nás odohral vonku, pred budovou komunitného centra, kde dočasne sídli naša škola. Všetkých žiakov a pedagógov srdečne privítala pani riaditeľka Mgr. Katarína Kurimská. Vo svojom milom príhovore zhodnotila  celý uplynulý školský rok, ktorý bol mimoriadne náročný z mnohých hľadísk. Avšak z  pohľadu plnenia výchovno-vzdelávacích výsledkov bolo najdôležitejšie to, aby sa naši prváčikovia úspešné adaptovali a bez väčších problémov začlenili do žiackeho kolektívu našej školy. Pani riaditeľka  si myslí, že sa to aj podarilo, veď žiaci prelúskali abecedu, zvládli počítanie, písanie a čítanie, naučili sa určitým pravidlám, čo sa v škole smie a čo nesmie. Jednoducho povedané osvojili si všetko to, čo sa na správnych prvákov patrí.

Na záver svojho príhovoru pani riaditeľka konštatovala, že z celkového hľadiska žiaci našej školy dosiahli veľmi dobré výchovno-vzdelávacie výsledky. Preto najväčšia vďaka patrí celému pedagogickému zboru našej školy. Ako uviedla pani riaditeľka: ,,Moje ďakujem patrí aj mojim pedagogickým kolegom. Ďakujem za to, že Vám vštepovali tie najzákladnejšie morálne hodnoty ľudstva, že Vás naučili novým vedomostiam, že Vás o krôčik viac pripravili na nastávajúci dospelácky život. Viem, že je to práca neľahká, vyžadujúca neraz až nadľudské úsilie a trpezlivosť, navyše, nie vždy je korunovaná úspechom“. Pani riaditeľka sa poďakovala aj pani upratovačke, ako jedinému nepedagogickému zamestnancovi školy, ktorá taktiež svojim zodpovedným prístupom k práci napomohla, aby chod našej školy bol bezproblémový. A úplne na záver popriala svojim kolegom i žiakom, aby si čas prázdnin a dovoleniek užili plnohodnotne. Aby si všetci odpočinuli si, nabrali nové sily do ďalšieho školského roka, ktorý  bude rovnako ťažký, ako bol ten predchádzajúci.

Po jej príhovore nasledovalo odmeňovanie žiakov. Knižnú odmenu získali žiaci  predovšetkým za vynikajúce výchovno-vzdelávacie výsledky. Potom sa už všetci žiaci spolu s triednymi učiteľmi rozpŕchli do tried, prebrali z ich rúk vysvedčenia a bežali v ústrety vysnívaným prázdninám.

........

Dátum vloženia: 30. 6. 2020 5:03
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:33
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 17.6.2024, 6:30:10

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 17. 6. 2024
slabý dážď 27 °C 12 °C
utorok 18. 6. polojasno 28/14 °C
streda 19. 6. slabý dážď 29/16 °C
štvrtok 20. 6. slabý dážď 24/13 °C

Pre rodičov