ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Milé naše kolegyne - Katka, Štefka, Zuzka, Veronika, Andrejka, Slávka Č., Vierka, Silvia, Evka, Mária Z., Klaudia, Mária F., Margita, Patrícia, Helenka, Julka, Natálka a Slávka G. !

.

V tento jarný deň prijmite naše úprimné gratulácie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien - 8. marca. Je to symbolické, že tento sviatok pripadá na toto ročné obdobie, ktoré nazývané jarou a je časom, keď začína ožívať príroda a chlad začínajú striedať teplé slnečné dni.

Milé kolegyne,

dnes žijeme v modernom svete. Svete nielenže poznačenom vedecko-technickým pokrokom, ale aj rôznymi zmenami, ktoré zasahujú do každej oblasti nášho pracovného a súkromného života. Tak napríklad, v dnešnom svete sa hranice medzi mužskými  a ženskými profesiami a povinnosťami začali stierať. Dnes už nikoho neprekvapuje to, že žena je riaditeľkou nejakého výrobného podniku, že je političkou, alebo dokonca aj prezidentkou republiky. To je dôkaz toho, pre nás chlapov, že vaša myseľ a krehké ruky môžu byť rovnako racionálne nielen pri udržiavaní rodinného krbu, ale  aj v zložitých profesných oblastiach, zamestnaniach, ktoré v minulosti patrili výlučne len do sféry nás mužov. Okrem toho nemôžeme zaprieť aj ten fakt, že ste pre nás boli odjakživa vždy inšpiráciou. Inšpiráciou, ku každodenným záležitostiam, k tvorivosti a k hrdinským činom. My - muži, sme si dobre vedomí aj toho, keď budeme hovoriť o našej Základnej škole v Ostrovanoch, že bez vášho talentu a tvrdej práce by bol úspech našej školskej rodiny - nášho kolektívu, našej školy nemožný. 

Čo na záver, milé naše kolegyne,  dodať? Keďže sme jarou začali toto blahoželanie, možno by bolo dobre ho aj jarou ukončiť.

Jarné slnko a svieži dych marcového vetra nám už po trošičku začal dávať teplo. A nielen to. Dávať nám aj istú nádej. Nádej, v ktorej dobro vždy víťazí nad zlom. Ale pozor milé naše ženy - kolegyne! Pri vás znie každé ročné obdobie pre nás - mužov ako jar. Z tohto dôvodu ako prvé vám želáme, nech tá jar žije vždy vo vašich srdciach a  za každých okolností. Nech vaše  domovy budú vždy plné radosti a blahobytu, nech vy, vaši príbuzní a priatelia budú vždy zdraví a vaša práca nech vám prináša len potešenie. Nech vás každý deň poteší  nejaká tá pozornosť od blízkych, nech váš život je naplnený novými dojmami a pozitívnymi emóciami. Buďte milované a majte vždy lásku vo svojich srdciach.

To všetko vám prajeme my, vaši kolegovia, Dušan, František, Miroslav, Miloš, Marián, Peter a Vlado.

 

 Ešte raz, všetko najlepšie k vášmu sviatku.

 

Dátum vloženia: 8. 3. 2021 9:00
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 3. 2021 13:18
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 10:49:43

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 21 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/13 °C
pondelok 25. 9. oblačno 24/13 °C
utorok 26. 9. takmer jasno 26/15 °C

Pre rodičov