Milí naši priatelia,

už neraz sme na našej školskej internetovej stránke písali, že škola je výchovno-vzdelávacia ustanovizeň, kde sa dieťa učí a vychováva. Ak si niekto z vás myslí, že v našej škole sa učia len žiaci, tak ste na veľkom omyle. Dnes, na rozdiel od iných dní, sa u nás učili aj naši učitelia. Školili sa s Alfom. Áno, čítate správne. Naši učitelia sa dnes učili, lepšie povedané ,,hrali,, s Alfom. Poznáte aj Vy Alfa? Možno vás hneď napadol americký seriál, ktorý sa volal podľa hlavného hrdinu, čiže Alf. Kdeže! Naši učitelia sa hrali s programom Alf. Chcete vedieť o tom viac? Tak čítajte ďalej.

Program Alf je  nový interaktívny program pre jednoduchú tvorbu testových úloh. V zjednodušenej reči povedané, je to program, pomocou ktorého si učiteľ dokáže vytvoriť rôzne jednoduché a pútavé interaktívne testy pre žiakov - od pexesa, tajničky, puzzle, cez testy na dopĺňanie slov, prípadne hádanie slov, alebo priraďovanie dvojíc, popisovanie obrázkov, atď. Jedným slovom povedané, je to program, ktorý si zamilujete hneď na prvý pohľad, či ste už učiteľ alebo žiak. Čiže na jednej strane učiteľ otestuje vedomosti žiakov  rôznymi druhmi úloh, na druhej strane použitím programu Alf  urobí svoje hodiny pre deti interaktívnejšími a zábavnejšími.

Aktualizačné školenie, ktoré malo vyškoliť našich učiteľov s prácou v programe Alf splnilo svoj cieľ, keďže okrem samotných poučných vedomostí sa učitelia v mnohom aj inšpirovali. Absolvovaním tohoto školenia  dávajú učitelia aj vedomosť, že svoju prácu chcú robiť, čo najlepšie. To znamená, že vždy hľadajú riešenia, ako zlepšiť a skvalitniť učenie v triede, ako žiakov, čo najviac nadchnúť. Lebo prirodzená žiacka zvedavosť poukazuje aj na nutnosť učiteľa, aby sa neustále vzdelával a zdokonaľoval a tým rozvíjal potenciál žiaka. A aj o tomto bolo toto školenie. Školenie o samotnom rozvíjaní a hľadaní nových ciest a spôsobov výučby.

...

Dátum vloženia: 18. 11. 2020 6:20