ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2019/2020 MÁME

7 TRIED
na I. stupni

124 žiakov
Žiaci

32 žiakov v 0. ročníku
54 žiakov v 1. ročníku
38 žiakov v 2. ročníku

Naši učitelia majú dnes sviatok

.

Milí kolegovia,
Čo znamená slovo učiteľ? Mentor, mudrc, človek? Čo je dôležitejšie? Hádajme sa celú večnosť, ale zaiste nám dáte za pravdu, že nestačí len vysloviť názov tohto povolania. Je to málo.

Ak si niekto myslí, že učiteľom je ten, komu v minulosti niekto, napríklad na strednej škole, povedal: "Vyberte si svoje povolanie", tak zaiste je to veľký omyl. Správny učiteľ nie je ten, kto len vyštuduje vysokú školu s učiteľským zameraním. Správny učiteľ je ten, ktorého osud ho už v mladom veku, niekedy v detskom, upozornil na to, že toto je jeho pracovná cesta jeho života.

Zaiste a často  sa mnohí z nás zamýšľajú nad tým, aký by mal byť učiteľ? Otázka nie je ľahká. Myslíme si ale, že v prvom rade ide o niekoho, kto vie byť človekom. Človekom, ktorý neklame a nemá krivý charakter.  Učiteľ je alebo mal by byť takým  človekom, ktorý pomôže dieťaťu sa stať NIEKÝM a to ním samým! Učiteľ je ten, ktorý chce, aby na tomto svete vládlo dobro a mier, aby ľudská - detská duša žiarila slnkom. Žiarila v každom z nás a žiarila navzájom medzi nami. Pre učiteľa je to samozrejme ťažké. Veď  neustále pracuje v túžbe odovzdávať svoje vedomosti v procese náročnej starostlivosti a výchovy o deti. A jeho odmenou je potomzaiste - svetlo detských nadšených očí, vzbudená schopnosť myslieť a schopnosť počúvať iných!

Milí kolegovia,

dnes je náš - váš sviatok. Vieme, že ste si vybrali túto  svoju ťažkú ​​pracovnú púť, plnú vzostupov a pádov preto, že je vám daná osudom. Nie nadarmo sa hovorí, že nikto iný nemôže tak ako vy - učitelia,  naučiť detí, ktoré prišli  k vám s otvorenou dušou, doširoka otvorenými očami, čistými myšlienkami, vo viere šťastia, priateľstva, vernosti - k láske a oddanosti ku krajine, v ktorej žijú, učiť ich, aby sa radi učili, objavovali pre seba v každú chvíľu niečo nové z obrovského vesmíru poznania.  Vy ste tí, ktorí viete, ako pomôcť malému človeku naučiť sa brániť si svoje „ja“ a svoj pohľad na svet. Vy ste tí, ktorí ich naučíte prekonávať rôzne prekážky, ktoré im budú stáť na ceste ich života.

Milí kolegovia!

Dovoľtenám poďakovať za vašu trpezlivosť a múdrosť, za lekcie, ktoré dávate našim žiakom. Prajeme vám pri príležitosti Dňa učiteľov veľa zdravia, veľa  šťastia a úspechov vo vašej neľahkej práci.

Dátum vloženia: 28. 3. 2021 16:29
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 4. 2021 16:41
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je utorok, 26.10.2021, 6:37:00

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuálne počasie

dnes, utorok 26. 10. 2021
zamračené 12 °C 1 °C
streda 27. 10. oblačno 14/4 °C
štvrtok 28. 10. polojasno 14/5 °C
piatok 29. 10. jasná obloha 16/5 °C

Pre rodičov