ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

V marci sme navštívili knižnicu a zrealizovali burzu

V marci sme navštívili knižnicu a zrealizovali burzu

MAREC, „mesiac kníh“, sa na našej škole niesol v znamení oslavy kníh. Stal sa pre nás skvelou príležitosťou na návštevu knižnice a uskutočnenia burzy kníh.

V priebehu marca navštívili všetky triedy našej školy pod pedagogickým vedením knižnicu, kde žiaci strávili s knihou príjemný čas. Listovali si vo farebných tituloch, oboznamovali sa s rôznymi príbehmi a hrdinami a knihy, ktoré ich zaujali, si aj vypožičali domov, aby sa  k nim mohli vrátiť.

 

„ČARO“ TLAČENEJ KNIHY NAD INTERNET

 

Knižnice poskytujú priestor všetkým, ktorí radi čítajú. Sú tiež miestom, kde je možné v rámci školských i mimoškolských aktivít pracovať s deťmi a učiť ich spoznávať knižnicu, jednotlivé knihy, autorov či žáner. Každý má nejaké svoje obľúbené. Práca s menšími čitateľmi je podľa slov odborníčky na knihy, M. Marcinovej, najtvárnejšia, bohatá na rôzne činnosti a zážitky, ktoré potešia nielen deti, ale i knihovníkov. „Detskí čitatelia obšubujú všetky druhy kníh. Prevládajú knihy od slovenských autorov, najmä súčasných.“ V slovenských knižniciach je podľa nej v dnešnej dobe vídať menej mladých čitateľov. Ani internet však nezdolá vzťah ku knihám. „Problémom je starší vek detí či mládeže, tam sa vzťah s knihou či knižnicou stratil a teraz je veľmi ťažké ho opätovne získať, vždy však pre aktivity nachádzame priestor aj pre starších študentov. Je pravdou, že svet internetu a počítačov sa votrel aj medzi knihy, nič však nenahradí fyzický dotyk a listovanie knihy, pokojný a tichý priestor knižnice, kde sa skrýva nekonečné množstvo príbehov zo života ľudí...“ myslí si.

 

NAŠA BURZA PODPORILA ZÁUJEM MLADÝCH O KNIHY

 

My však čítame veľa a čítame radi! Vďaka láske ku knihám sme preto v marci sme na prvú vydarenú akciu nadviazali hneď ďalšou. Zrealizovali sme Burzu kníh a maličkostí. Pokračovanie tejto myšlienky a naše úsilie priniesli opäť svoje ovocie. Žiaci si mohli vybrať z množstva krásnych rozprávkových, dobrodružných či náučných kníh, časopisov, encyklopédií a iných drobností, ktoré na burzu zozbieral kolektív učiteľov školy. Povedali sme si: ,,Kiežby bol každý mesiac takým čitateľsky a kultúrne plodným..!“ A preto ideme ďalej a žiaci piatych ročníkov odvtedy začali navštevovať obecnú knižnicu, kde si môžu vypožičať a vrátiť vypožičané knihy. Chceme docieliť, aby sa stala táto návšteva každý mesiac pravidlom. Marec vyvrcholil účasťou žiakov našej školy na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína.

 

Dátum vloženia: 25. 3. 2022 16:20
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 4. 2022 17:36
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 17:20:38

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 22 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/12 °C
pondelok 25. 9. zamračené 22/13 °C
utorok 26. 9. jasná obloha 26/15 °C

Pre rodičov