ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Vážení kolegovia, milí žiaci, ctení rodičia,

.

v živote každej školy zaiste otvorenie nového školského roka patrí k najväčším udalostiam. Nečudo. Škola vždy bola a je nositeľkou múdrosti a vzdelanosti. Je nositeľkou všetkého, pred čím človek má rešpekt a úctu. Vďaka škole, to znamená vďaka jej vzdelaniu, ktoré človek môže získať v škole, je na tomto svete okrem iného mnoho vynálezov, neustále sa rozvíjajúci vedecko-technický pokrok všetkého, čo človeku na jednej strane uľahčuje bytie na tejto zemi, na druhej strane všetko to, čo môže robiť tento svet krajším pre človeka.

Základná škola Ostrovany má tohoročné otváranie nového školského roka vo svojej histórii o niečo krajšie. Zaiste viete prečo. Ak ste mysleli na naše nové školské priestory, na našu novú, novučičkú školu,  tak ste mysleli správne. Nielen pre nás – zamestnancov školy, ktorí pracujeme na tejto škole už od jej prvopočiatkov, čiže od jej vzniku, ale aj pre našich žiakov, ktorí sa učili hoci len jeden školský rok v pôvodných školských priestoroch, čiže v komunitnom centre, je táto udalosť o to väčšia. Síce aj doteraz sme boli v pekných a útulných priestoroch komunitného centra, ale zato veľmi malých a stiesnených. Od dnešného dňa tieto priestory budú nahradené oveľa väčšími priestormi. Budú to už triedy, veľké a priestranné, ktoré zaiste ponúknu oveľa väčší priestor našim pedagógom na realizáciu širokej  palety výchovno-vzdelávacích aktivít, ktoré sa dajú a môžu realizovať v škole. Zároveň prispejú k zvýšeniu kvalitu výchovy a vzdelávania na našej škole.  

V histórii  našej školy bude dnešný deň zaiste nezabudnuteľným zážitkom pre každého z nás, ktorý navštevuje túto školu. Nové školské priestory - naša škola - nás dnes, ako najkrajší kvietok na lúke, vábi ako včielky  k sebe, láka nás do svojich útrob. I keď v tento prvý deň, milí žiaci,  nepôjdeme do jej vnútra, vedzte, že vás zajtra čakajú také triedy, ktoré vám zaiste pripomenú v istých okamihoch rozprávkový školský svet.  A čo konkrétne máme na myslí my? O tom sa už každopádne presvedčíte zajtra, keď po prvýkrát prekročíte prah našej novej školy.

Milí naši žiaci,

každý človek, každý z nás sníva o tom, čím by sa chcel stať, čo by chcel v živote dokázať. Ako sme už na začiatku povedali, škola je tá inštitúcia, ktorá by z časti tento váš sen mala  premeniť na realitu. Pravdaže, všetko závisí aj od danosti každého človeka. Ale viete, keď sa tie daností rozvíjajú, aj z nemožného sa môže raz stať možné.  A preto si vážme a chráňme našu novú školu, naše nové školské priestory, v ktorých sa okrem iného ukrýva naviac nový školský nábytok, učebné pomôcky, nainštalovaná moderná didaktická technika. Chráňme si ju, lebo zaiste dnes nám ju závidí celý svet.

Nakoniec, by sme sa v prvom rade chceli v mene našom, ale aj v mene našich kolegov a našich žiakov, poďakovať starostovi obce Ostrovany Mgr. Rastislavovi Popušovi a poslancom obecného zastupiteľstva nielen za to, že podporili myšlienku výstavby novej školy, ale aj za to, že sa obec  stála aj investorom jej výstavby. Ďakujeme aj všetkým  tým - zamestnancom obecného úradu, našim kolegom a priateľom školy -  ktorí v rámci svojich možností, hlavne v poslednej etape sprístupňovania školy (pri čistení nových školských priestorov, montovaní nábytku, pri inštalovaní didaktickej techniky a samotnom sťahovaní) pomohli dať naše nové priestory do stavu užívania.

Vám milí žiaci, prajeme, aby sa vám dobre učilo v týchto nových priestoroch, aby ste dosahovali v učení, čo najlepšie výchovno-vzdelávacie výsledky a tým robili radosť svojim rodičom a učiteľom.

A vám milí kolegovia prajeme pevné zdravie, veľa síl a energie pri vašej neľahkej práci.

 

Vedenie školy

 ZŠ Ostrovany

 

....

 

Dátum vloženia: 2. 9. 2020 21:54
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:22
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 10:01:36

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 21 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/13 °C
pondelok 25. 9. oblačno 24/13 °C
utorok 26. 9. takmer jasno 26/15 °C

Pre rodičov