Menu
ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Zápis do prvého ročníka už máme za sebou

.

V čase, keď sa všetko prebudilo zo zimného spánku, keď všetko navôkol začalo pučať, kvitnúť a prebúdzať sa, tak zrazu ožila i naša škola. Keďže tento blížiaci sa čas je časom jednej z najvýznamnejších udalosti pre našu školu. A tou významnou chvíľou je zápis do prvého ročníka.

Každý z nás má v pamäti zakódované dni, ku ktorým sa v spomienkach rád vracia. Veď spomienka je niečo, čo nám nikto nemôže vziať a ani zmeniť. Je len na nás, ako dlho si  budeme niečo pamätať, ako často sa budeme k nej vracať, ako dlho budeme o nej rozprávať. Zápis do školy by mal byť zaiste jednou z takých spomienok, na ktoré sa nezabúda. Veď je jedným zo životných míľnikov, ktorý sa spája s nedočkavosťou, radosťou, očakávaním a v neposlednom rade aj so spomienkou na prvé prekročenie školských dverí. Áno, takýto významný deň nastal nielen pre nás pracovníkov školy, ale aj pre rodičov budúcich prváčikov. Samozrejme aj pre samotné deti. Pravdaže, tohtoročný zápis, kvôli pandémii, ktorá zasiahla celý svet, mál úplne inú podobu, ako to bolo za predošlé roky. Uskutočnil sa bez detí - našich nastávajúcich prváčikov. Napriek tomu, atmosféra zápisu nebola o nič menej milšia, príjemnejšia a ľudskejšia.

Rodičia detí, ktorí prišli zapísať svoje ratolesti do prvého ročníka, akoby v plnosti nahrádzali atmosféru neprítomnosti svojich detí. Na  tvárach rodičov, aj napriek tejto  zmene, bolo možné vyčítať rovnakú radosť, túžbu a neopísateľnú nedočkavosť toho, kedy ich deti ako krehké púčiky prekročia prach našej školy. Tie púčiky, ktoré vďaka škole rozkvitnú do prekrásnych  voňavých kvetov, ktoré neskôr potešia svojimi výsledkami srdcia i oko každého, kto k nim privonia. Veď škola je tou inštitúciou, ktorá sa snaží poodkryť tie najskrytejšie zákutia detskej duše.

Aj v tomto roku naši kolegovia sa veľmi dôkladne pripravili na zápis prváčikov. Robili sme ho už tradičným zaužívaným spôsobom. Priamo v školských priestoroch sme počas troch dní, od  20. do 22. apríla,  vítali rodičov, našich nádejných prváčikov a robili sme s nimi pohovory, realizovali agendu, ktorá priamo súvisí so zápisom žiakov. Ako sme sa nakoniec všetci zhodli, pedagógovia aj rodičia, že aj napriek neúčasti ich ratolesti na zápise, bol tento akt nezabudnuteľným zážitkom pre nás všetkých. Boli to milé stretnutia. Ich výsledkom i tak bolo odhodlanie urobiť všetko preto, aby škola pre nich, pre ich deti a našich budúcich žiakov, bola druhým domovom. Bola miestom, na ktoré budú do konca života v dobrom spomínať.

Naša škola, už počas svojej krátkej existencie ukázala, že je dôstojným nositeľom dobra, krásy a múdrosti. Je miestom niečoho, čo našim žiakom bude svietiť na cestu budúcnosti, na cestu dosahovania ich osobných a pracovných cieľov.

Stať sa prvákom je zaiste veľká vec. Bude si treba z ich strany zvykať na veľmi veľa veci, povinnosti, pravidiel, ale aj na nových ľudí. Prvým vstupom do školských priestorov začne pre nich nová etapa života, taká prelomová a zaiste aj pamätná. Preto želáme našim budúcim nádejným prváčikom veľa šťastia i úspechov v učení. Prajeme im veľa chuti ne ceste získavania nových vedomostí a zručností. A ich rodičom zasa veľa trpezlivosti, síl a energie zdolávať s nimi rôzne životné a pracovné prekážky, ktoré sú neodlučiteľne spojené so školou.

.

Vedenie školy

ZŠ Ostrovany 

Dátum vloženia: 23. 4. 2020 5:09
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:43
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je utorok, 23.7.2024, 7:07:04

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Aktuálne počasie

dnes, utorok 23. 7. 2024
mierny dážď 24 °C 17 °C
streda 24. 7. mierny dážď 28/15 °C
štvrtok 25. 7. jasná obloha 22/13 °C
piatok 26. 7. jasná obloha 24/11 °C

Pre rodičov