ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Zavítala jar a s ňou prišli veľkonočné sviatky

Zavítala jar a s ňou prišli veľkonočné sviatky

Jar patrí medzi jedno z najkrajších ročných období. Je to obdobie, kedy máme možnosť o niečo intenzívnejšie pozorovať prebúdzajúcu sa prírodu k životu. Pučanie stromov, rozkvitanie kvetov, či ranný vtáčí spev vytvára neopakovateľnú prekrásnu prírodnú scenériu okolo nás a atmosféru, ktorá navodzuje v nás duchovný pokoj a harmóniu.

Sme nesmierne potešení tým, že vstupom do našich školských priestorov, akoby pokračoval tento rozprávkový svet jari. Pestrofarebné kvety a motýle, lietajúce lastovičky,  zelené stromy zdobiace naše okná a vnútorné priestory školy dotvárajú nielen estetickú stránku školských priestorov, ale aj navodzujú príjemné prostredie, ktoré lahodí oku a dodáva  príjemný pocit bytia v nich. Celá tá nádhera pripomína jedno veľké umelecké dielo, ktoré je dôkazom šikovnosti, estetického citu a umeleckého vkusu  predovšetkým našich dvoch kolegýň, Mgr. Andrey Pavlovskej a Mgr. Klaudii Zborovjanovej.  

Prichádzajúca jar a výzdoba našej školy sú aj akýmsi znamením príchodu najkrajších sviatkov v roku -  Veľkej noci, symbolu znovuzrodenia a plodnosti. Veľkonočné sviatky považované za najväčšie sviatky kresťanov. Ich symbolmi sú aj vajíčka - kraslice, bahniatka, zajace, kuriatka, korbáče a samozrejme voda. Počas Veľkej noci sa slávia sviatky: Zelený štvrtok, Veľký piatok, Biela sobota a Veľkonočná nedeľa. Všetko to čaro vyvrcholí vo Veľkonočný pondelok, kedy sú oblievané dievčence a ženy.

Milí kolegovia, milí žiaci, vážení rodičia našej školy, prajeme Vám, aby ste Veľkú noc strávili v kruhu svojich najbližších. Želáme Vám, aby tieto dni boli naplnené radosťou, láskou, pohodou a oddychom. Jednoducho, aby tieto sviatky boli nabité všetkými tými pozitívnymi emóciami, ktoré k veľkonočným sviatkom patria. Želáme Vám, aby životodarná voda priniesla pre vás zdravie, pohodu, dobrú myseľ a pestrofarebné kraslice zas hojnosť na stoly nás všetkých.

...

Vedenie školy

ZŠ Ostrovany

Dátum vloženia: 9. 4. 2020 16:30
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:42
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 9.12.2021, 12:05:48

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 9. 12. 2021
oblačno 3 °C -6 °C
piatok 10. 12. rain and snow 2/0 °C
sobota 11. 12. oblačno 2/-3 °C
nedeľa 12. 12. slabé sneženie 0/-1 °C

Pre rodičov