ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Zavítala jar a s ňou prišli veľkonočné sviatky

Jar patrí medzi jedno z najkrajších ročných období. Je to obdobie, kedy máme možnosť o niečo intenzívnejšie pozorovať prebúdzajúcu sa prírodu k životu. Pučanie stromov, rozkvitanie kvetov, či ranný vtáčí spev vytvára neopakovateľnú prekrásnu prírodnú scenériu okolo nás a atmosféru, ktorá navodzuje v nás duchovný pokoj a harmóniu.

Sme nesmierne potešení tým, že vstupom do našich školských priestorov, akoby pokračoval tento rozprávkový svet jari. Pestrofarebné kvety a motýle, lietajúce lastovičky,  zelené stromy zdobiace naše okná a vnútorné priestory školy dotvárajú nielen estetickú stránku školských priestorov, ale aj navodzujú príjemné prostredie, ktoré lahodí oku a dodáva  príjemný pocit bytia v nich. Celá tá nádhera pripomína jedno veľké umelecké dielo, ktoré je dôkazom šikovnosti, estetického citu a umeleckého vkusu  predovšetkým našich dvoch kolegýň, Mgr. Andrey Pavlovskej a Mgr. Klaudii Zborovjanovej.

Prichádzajúca jar a výzdoba našej školy sú aj akýmsi znamením príchodu najkrajších sviatkov v roku -  Veľkej noci, symbolu znovuzrodenia a plodnosti. Veľkonočné sviatky považované za najväčšie sviatky kresťanov. Ich symbolmi sú aj vajíčka - kraslice, bahniatka, zajace, kuriatka, korbáče a samozrejme voda. Počas Veľkej noci sa slávia sviatky: Zelený štvrtok, Veľký piatok, Biela sobota a Veľkonočná nedeľa. Všetko to čaro vyvrcholí vo Veľkonočný pondelok, kedy sú oblievané dievčence a ženy.

Milí kolegovia, milí žiaci, vážení rodičia našej školy, prajeme Vám, aby ste Veľkú noc strávili v kruhu svojich najbližších. Želáme Vám, aby tieto dni boli naplnené radosťou, láskou, pohodou a oddychom. Jednoducho, aby tieto sviatky boli nabité všetkými tými pozitívnymi emóciami, ktoré k veľkonočným sviatkom patria. Želáme Vám, aby životodarná voda priniesla pre vás zdravie, pohodu, dobrú myseľ a pestrofarebné kraslice zas hojnosť na stoly nás všetkých.

...

Vedenie školy

ZŠ Ostrovany

Dátum vloženia: 9. 4. 2020 16:30
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:42
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je utorok, 27.9.2022, 17:20:16

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Po Ut St Št Pia So Ne