ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Zmena je život....

.

Hovorí sa, že zmena je život. Pravdaže, záleží na tom, o akú zmenu konkrétne ide. V prípade našej základnej školy ide o naozaj veľmi príjemnú a potrebnú zmenu. Nová budova školy, v našom ponímaní sú ňou vlastné priestory, prináša veľmi pozitívnu zmenu nielen pre pedagógov školy, ale aj pre samotných žiakov.

Nová škola, to nie sú len svieže priestory, ktoré sú priestrannejšie a funkčnejšie pre našu činnosť. Pre nás táto zmena znamená aj nové, lepšie podmienky týkajúce sa skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole. A tak 13 priestranných tried, sú to toho len dôkazom. Časť tried  sú bežnými priestormi pre výchovu a vzdelávanie a časť tvoria odborné triedy.

Zmena, ktorá sa v podobe novej budovy školy udiala v našom pracovnom živote, sa veľmi pozitívne odzrkadlila v našich náladách, postojoch, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život. Veď nečudo, že po neoficiálnom odovzdaní priestorov novej školy zo strany starostu obce Ostrovany Rastislava Popuša riaditeľke školy Kataríne Kurimskej, naši pedagógovia hneď po ukončení školského roka 2019/2020 sa v nasledujúci pracovný deň pustili s veľkou vervou a energiou, do prípravy školy na nasledujúci školský rok. A tak sa po dobu ďalších dvoch týždňov naši pedagógovia aj spolu s pani upratovačkou pustili do čistenia nových školských priestorov, do stavania (montovania) nového školského nábytku, do celkovej výzdoby školských priestorov tak, aby nasledujúci školský rok, ktorý síce bude až o dva mesiace neskôr, už bol pripravený prijať svojich žiakov.

Čo na záver povedať? Hádam by bolo potrebné poďakovať sa. Veľké ďakujem v prvom rade patrí starostovi obce Rastislavovi Popušovi. Práve on bol pri zrode myšlienky postavenia novej budovy školy a jej následnej realizácii. Ďalšie veľké poďakovanie patrí aj našej pani riaditeľke Kataríne Kurimskej. Vďaka jej práci a aktivitám už dnes v predstihu máme kúpený nový školský nábytok, audiovizuálnu techniku či školské pomôcky. A čo je výborné sú už zároveň zabezpečené, sfunkčnené všetky priestory tak, aby mohlo začať vyučovanie. Vrelá vďaka patrí aj našim kolegom a pani upratovačke pri čistení priestorov, pri ich výzdobe a pri ich zariaďovaní. Ďakujeme aj pracovníkom obecného úradu obce Ostrovany, ktorí nám boli vždy  nápomocní.

Ešte raz patrí všetkým veľké ďakujem.

Zároveň prajeme všetkým príjemné strávenie letných mesiacov, ktoré sú časom prázdnin a dovoleniek. Časom, na ktorý sa všetci určite tešíme. Nech každý z nás si dostatočne odpočinie, naberie nové sily a energiu do ďalších školských povinností, ktoré nás čakajú v novom školskom roku 2020/2021.

 

Vedenie školy

Základnej školy Ostrovany.

 

 

 

..

.......

Dátum vloženia: 1. 7. 2020 4:52
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2020 8:44
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 10:08:26

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 21 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/13 °C
pondelok 25. 9. oblačno 24/13 °C
utorok 26. 9. takmer jasno 26/15 °C

Pre rodičov