ZŠ Ostrovany
Základná škola Ostrovany

Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa

V ŠKOLSKOM ROKU 2020/2021 MÁME

13 Tried ZŠ

256 žiakov
Žiaci

24 zamestnancov

Eduard z ostrova Réunion v Indickom oceáne „navštívil“ našu školu

.

Milí naši čitatelia, poznáte knihu Joelleho Ecomiera Červená nitka? Asi nie? Tak v krátkosti povedané, ide o knihu, v ktorej sa píše o Eduardovi, 6- ročnom chlapcovi, ktorý sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Rozdiel medzi jeho terajším bydliskom a spomínaným ostrovom je v tom, že všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. No s blížiacimi sa Vianocami rastú u Eduarda aj veľké obavy. Tie sú spojené s Dedom Mrázom. Eduard sa pýta sám seba, ako ho na ostrove nájde Dedo Mráz? Ako sa mu podarí prísť na ostrov, keď tam na Vianoce bude chýbať biely sneh?
Eduard, aby predišiel sklamaniu, že ho Dedo Mráz nenájde, rozhodne sa konať. Natiahne dlhú červenú nitku, aby Dedo Mráz nezablúdil.... A o akej červenej niti je reč? To Vám už milí naši čitatelia, návštevníci našej školskej stránky, viac nepovieme. Prečítajte si aj vy túto knihu, presne tak, ako to urobili naši žiaci v škole a dozviete sa všetko. Neviete o čom rozprávame?

Hovoríme o projekt z názvom Rozvoj čitateľskej gramotnosti - Červená nitka -  Joelle Ecomier. Občianske združenie Dva v jednom v spolupráci s našou školou ZŠ Ostrovany uprostred zimného mesiaca december pripravilo dramatizované čítanie pre žiakov celej našej školy. To znamená pre všetky triedy.  A ako dopadla realizácia tohto projektu? Za všetky nám to prezradila Mgr. Zuzana Bartošíková, ktorá  je triednou učiteľkou v 1.B triede a zároveň, ktorá je aj koordinátorom tohto projektu na našej škole. Ako hovorí pani učiteľka: ,,Žiaci prežili literárno-dramatický zážitok, boli obohatení o pracovný workshop, ba dokonca si každý žiak odniesol vianočný darček - knihu Červená nitka, ktorú každému žiakovi z 1.B triedy OZ Dva v jednom darovalo. Fotografie, ktoré sme z realizácie tohto projektu urobili hovoria za všetko.“

 

My len na záver dodávame, že sme veľmi radi, že sa tento projekt realizoval aj na našej škole. Veď všetci vieme, že čítať znamená učiť sa, radovať sa, vnímať umenie  a v neposlednom rade, určite, niekto z našich detí si  uchová aj nejaké malé úlomky z tohto čítania vo svojom srdci, na celý život.

           

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


....

Dátum vloženia: 18. 12. 2020 15:39
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 2. 2021 15:50
Autor: Správca Webu

Dátum a čas

Dnes je sobota, 23.9.2023, 9:36:32

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 23. 9. 2023
mierny dážď 21 °C 15 °C
nedeľa 24. 9. slabý dážď 15/13 °C
pondelok 25. 9. oblačno 24/13 °C
utorok 26. 9. takmer jasno 26/15 °C

Pre rodičov