Drahí naši rodičia, milí priatelia!

Každá škola má svoju históriu. Niektorá dlhšiu, iná kratšiu. Naša Základná škola Ostrovany v Ostrovanoch píše svoj príbeh iba pár rokov. Síce funguje len štyri roky, ale počas tohto času svojej existencie sa zaradila medzi životaschopné školy v našom regióne a smelo sa odvážime povedať, že aj na celom Slovensku. Podarilo sa nám vytvoriť kolektív skúsených pedagógov, s dlhoročnými pedagogickými a praktickými skúsenosťami. Napriek tomu, že sa učitelia udomácnili na iných školách, nezaváhali a prijali ponuku pracovať v novom školskom prostredí. A tak sa v tejto malebnej dedinke otvorili dvere školy pre mnohých žiakov. Snaha nás všetkých či už pedagógov, Vás milí rodičia a samozrejme našich detí,sa odzrkadľuje na výsledkoch porovnateľných s inými základnými školami na Slovensku.

V súčasnosti máme vytvorené štyri ročníky, v ktorých sa vzdeláva 163 žiakov. V krátkej budúcnosti by sme však chceli vytvoriť plnoorganizovanú  školu, ktorá umožní vzdelávanie detí od prvého až po deviaty ročník. Našim cieľom je vytvoriť kvalitné školské prostredie, s príslušným materiálno-technickým vybavením, i humanisticko-pedagogickým a inkluzívnym prístupom k žiakovi. Pred nami je veľký cieľ - budovať školu, do ktorej budú s radosťou chodiť nielen žiaci, ale aj jej zamestnanci.

Chceli by sme Vám ukázať náš školský život, naše čiastkové úspechy, plány do budúcnosti. Preto nám dovoľte, drahí rodičia a priatelia školy, milí žiaci, vkročiť prostredníctvom tejto webovej stránky do Vašich domácností, aby ste na tomto mieste mohli nájsť všetky potrebné informácie.

Dnes je štvrtok, 18.4.2024, 19:11:12

dnes, štvrtok 18. 4. 2024